Seksowne utwory na walentynki

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

All She Wants IsJuż niedługo dzień zakochanych. Podczas romantycznego wieczoru nie może zabraknąć dobrej muzyki, przy której chce się grzeszyć. Oto mój subiektywny wybór utworów przyspieszających bicie serca. Przygotujcie się na muzyczną ekstazę.

1. Led Zeppelin – „Since I’ve Been Loving You”

Za każdym razem, gdy słyszę gitarę Page’a w tym utworze mam niegrzeczne myśli. Gdy do tego dodasz hipnotyzujący wokal Planta, subtelny bas i delikatną perkusję otrzymujesz świetny numer, który powolutku się rozkręca. Natomiast w momencie punktu kulminacyjnego, nie ma siły, która ściągnie Cię na ziemię.

2. The White Stripes – „Ball And Biscuit”

Brudna gitara, monotonna perkusja, a to, co dzieje się w refrenie przechodzi ludzkie pojęcie. Głośniej, mocniej i szybciej… Muzyczne upojenie gwarantowane.

3. Peter Gabriel – „Waiting for the Big One”

Leniwy, „ciągnący się” blues jest bardzo seksowny. Taki utwór ma na swoim koncie również mój ulubieniec Peter. Na jego pierwszej solowej płycie znalazł się numer „Waiting for the Big One”. Słuchając tej piosenki ma się wrażenie, że siedzi się w zadymionym barze, a Peter zmęczonym głosem, który dosłownie elektryzuje, wyśpiewuje kolejne wersy tego seksownego utworu.

4. Gary Moore – „Midnight Blues”

Nie, tym razem nie polecam „Still Got The Blues”, choć to oczywiście świetny numer. Muzyk ma w swoim repertuarze wiele bluesowych numerów, które świetnie się sprawdzą podczas romantycznego wieczoru. „Midnight Blues” to jedna z popularniejszych piosenek Moore’a, która szybko wpada w ucho i seksownie kołysze. Wisienkę na torcie stanowi oczywiście solo gitarowe.

5. Kings of Leon – „I Want You”

Dla tych, którzy wolą coś bardziej niegrzecznego, polecam tę piosenką z krążka „Only By The Night”. Utwór jest wręcz narkotyczny, a zawadiacki wokal  hipnotyzuje. Piosenka warta grzechu.

6. Tomasz Makowiecki – „Tak Długo Czekam (Ciało)”

Pierwszy raz usłyszałam ten numer w wykonaniu Makowieckiego podczas koncertu Spragnieni Lata w Warszawie i po prostu zakochałam się w tej wersji. Świetna kompozycja z repertuaru Obywatela G.C. powoli się rozwijała, wciągając słuchacza w jakiś niesamowity, oniryczny świat. Liczę, że piosenka trafi na kolejny album Makowieckiego – właśnie, kiedy pojawi się następca płyty „Moizm”???

7. Martin L. Gore – „Loverman”

Nie chce być monotematyczna i kolejny raz polecać Depeche Mode, choć w ich dorobku znajdzie się wiele seksownych numerów. Postanowiłam jednak przemycić Martina Gore’a, który lubi mroczne klimaty. Wybrałam zatem „Loverman” z jego solowego krążka „Counterfeit 2″. Syntezatorowy utwór jest jak ukryta bestia, która czyha na swoją ofiarę, by zaatakować w momencie, gdy tego nikt się nie spodziewa.

8. Nine Inch Nails – Sin”

„Pretty Hate Machine” to mój ulubiony krążek NIN, a utworem, który dosłownie katuję w wieży to właśnie „Sin” – dynamiczny, mroczny  i bardzo niegrzeczny numer, przy którym każde niewiniątko przejdzie na ciemną stroną mocy.

9. Duran Duran – All She Want Is”

Przystojni chłopcy z Duran Duran mogą trochę kontrastować z Trentem Reznorem, ale oni też potrafią być niegrzeczni. W „All She Want Is” z krążka „Big Thing” non-stop wzdycha napalona dziewczyna przy agresywnym syntezatorze. Warto zerknąć również na teledysk, bo jest on zdecydowanie jednym z lepszych klipów DD, a jak wiadomo, ten zespół ma się czym pochwalić jeśli chodzi o wideo.

10. Queen – Dragon Attack”

Uwaga, nadchodzi niebezpieczna królowa – wyrazisty bas, pulsująca perkusja, ostra gitara i napalony Freddie. Numer pochodzi z krążka „The Game” i na stałe wpisał się w koncertową setlistę zespołu. „Dragon Attack” to piosenka ”z pieprzem”, która uzależnia jak narkotyk.

 

3 Komentarze

  1. O! Odkryłam nieznany mi dotąd blog o muzyce. W dodatku całkiem przypadkiem, szukając zdjęcia okładki „Christmas” Buble. Całkiem ciekawe zestawienie, choć kilku utworów nie kojarzę, ale z pewnością posłucham. :) Od siebie bym tu dorzuciła „Wicked game” Isaaka.
    W wolnej chwili zapraszam również do mnie.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.